Oczekiwania są niezwykle istotne w przypadku ogromnych rzeczy, takich jak podłoga. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku podłóg z twardego pellet drzewny drewna. Nie ma wątpliwości, że zupełnie nowa podłoga z twardego drewna doda Twojemu mieszkaniu wymiaru piękna i ciepła. Wielu konsumentów nigdy nie zdaje sobie sprawy, że podłoga drewniana ma pewne wyjątkowe cechy, które sprawiają, że nie jest to idealna opcja dla każdego. Uzyskaj więcej informacji na temat podłóg parkietowych Chevron

Ten krótki artykuł w żadnym wypadku nie ma na celu zniechęcić Cię do zakupu drewnianej podłogi, ale przed dokonaniem zakupu musisz wziąć pod uwagę te cztery drobne szczegóły dotyczące podłóg drewnianych:

1) Podłogi drewniane są odporne na wood pellet zarysowania

Znajdziesz różne wykończenia, które producenci nakładają na podłogi drewniane, aby zapewnić im dodatkową odporność na zarysowania. Jednym z najbardziej znanych ostatnio wykończeń jest tlenek glinu. Podłogi drewniane również zazwyczaj objęte są gwarancją na zużycie od 5 do 50 lat. Jednakże gwarancje zużycia zwykle zapewniają jedynie, że fornir drewniany nie ulegnie całkowitemu zużyciu. W branży podłóg drewnianych nie ma gwarancji na zarysowania. Wszystkie podłogi drewniane, niezależnie od wykończenia i najwyższej jakości drewna, będą podatne na zarysowania powierzchni. Mając to na uwadze, przed montażem należy przygotować swoją nieruchomość do uzyskania drewnianej podłogi. Naprawdę dobrym pomysłem jest użycie ochraniaczy mebli, mat podłogowych i dywaników, aby chronić drewniane podłogi przed zarysowaniami. Możesz także rozważyć instalację kafelków w swoich metodach wprowadzania danych, biorąc pod uwagę, że tak naprawdę jest to dokładnie miejsce, w którym zwykle ma miejsce największy ruch w witrynie. Jeśli w mieszkaniu znajdują się duże zwierzęta lub małe dzieci, warto pomyśleć o podłodze laminowanej, która jest znacznie bardziej odporna na zarysowania.

2) Podłogi drewniane mają wcięcie

Podłogi drewniane nie są w żadnym wypadku produktem miękkim, ale mogą być podatne na wgniecenia w wyniku intensywnego użytkowania lub upadków. Żadna podłoga drewniana nie jest odporna na wgniecenia, ale różne gatunki drewna mają różny stopień twardości. Test Janki służy do pomiaru twardości gatunku drewna. Stosując ten test, gatunkom drewna przyznawana jest ocena oparta na sile niezbędnej do osadzenia stalowej kulki w drewnie. Stwierdza się, że im wyższy wynik, tym gatunek drewna jest bardziej odporny na wgniecenia i osadzanie się. Północny dąb czerwony, zdecydowanie najbardziej rozpowszechniony gatunek drewna stosowany w podłogach, może być pospolitym gatunkiem, z którym porównywane są wszystkie inne gatunki. Jego wynik wynosi 1290. Można znaleźć gatunki drewna, które w tym teście uzyskały ponad 3000 punktów i chociaż mogą zużywać się lepiej w codziennym użytkowaniu, prawdopodobnie jednak ulegną wgnieceniu, jeśli upuści się coś ciężkiego, np. młotek lub puszka z jedzeniem na drewnie. Jeśli poważnie martwisz się wytrzymałością podłogi na wgniecenia, masz inne możliwości. Znajdziesz u nas wysokociśnieniowe laminaty i porcelanę o wyglądzie drewna, które mogą być znacznie bardziej odporne na nacisk i zakładanie. Dodatkowo postarzana lub ręcznie zeskrobana drewniana podłoga lepiej zakryje wgniecenia i inne zabrudzenia na podłodze.