Google Mail artık kullanıcının hayatının bir parçası. Gmail kullanılarak resmi e-postalar gönderilebilir ve ayrıca Gmail Sohbet üzerinden kişisel olarak ultrabet bağlantıda kalınabilir. Daha gelişmiş e-posta deneyimi için e-posta hesabı özelleştirmesinden yönetime kadar çok çeşitli özelliklere sahiptir. Gmail’de dosyaları yönetmek tüm cihazlarda daha kolaydır ve ayrıca takvim etkinliklerini ve haber bültenini daha iyi yönetebilir. Kullanıcı, Inbox’ta haber bültenini okuyabilir ve en son hikayeleri önizleyebilir.

E-posta hesabı ve sunucu üzerinden e-posta alışverişi için üst düzey güvenlik sağlanmaktadır. Dış saldırılara veya herhangi bir müdahaleye karşı güvenlik ultrabet giriş sağlar. 2 adımlı doğrulama, kullanıcının Gmail hesabının güvenliğini daha da güçlendirebileceği bir Gmail işlemidir. 2 adımlı doğrulamayı ayarlamak için şu adımları izleyin –

Gmail hesabına giriş yapın ve ardından ayarlardan 2 adımlı doğrulama sayfasına geçin.
Kullanıcıdan hesapta oturum açması istenebilir. Gmail kimlik bilgilerini kullanarak oturum açın.
Şimdi 2 Adımlı Doğrulama kutusunda Kurulumu başlat’ı seçin.
Ekrandaki talimatları izleyin ve 2 adımlı doğrulama sürecini etkinleştirin.
Ayarları gözden geçirin ve ayrıca yedekleme için bir telefon numarası ekleyin.
Şimdi 2 adımlı doğrulama sürecini kullanarak Google posta hesabında oturum açmanın yolu:

Oturum açma kimlik bilgilerini kullanarak Gmail’de oturum açın.
Kullanıcıdan 6 haneli doğrulama kodu istenecektir. Kodu cep telefonu numarasından kurtarın ve doğrulama için bu kodu girin.
2 adımlı doğrulama etkinleştirildiğinden, Gmail hesabını kullanan diğer tüm tarayıcı dışı uygulamalar ve cihazlar, hesaba bağlantı sağlamayacaktır.
Kullanıcı, 2 adımlı doğrulama süreciyle ilgili ayrıntılı yardım için destek ekibiyle de iletişime geçebilir. Doğrudan telefonla teknik destek uzmanına ulaşın ve Google posta güvenliği özellikleri hakkında daha fazla konuşun.

Hesaba herhangi bir dış müdahale olması durumunda Google posta, Gmail şifresini de geçersiz kılar. Bu durumda, kullanıcı ayrıca hesaba giriş yapamayacaktır. Kullanıcı e-posta hesabını parola sıfırlama yoluyla kurtarabilir. Parola sıfırlama için, kullanıcının doğrulama için kayıtlı telefon numarasına veya alternatif e-posta adresine erişimi olmalıdır. İşte e-posta hesabı şifresini sıfırlama adımları:

Gmail giriş sayfasını keşfedin ve Yardıma mı ihtiyacınız var?
Son hatırlanan şifreyi girin ve ardından İleri.
Doğrulama işlemi için bir alternatif seçin.
Doğrulama kodunu alın ve verilen metne girin.
Kullanıcı daha sonra parola sıfırlama sayfasına erişebilecektir.
Yeni bir Gmail şifresi oluşturun ve bunu oturum açma kimlik bilgisi olarak kullanın.