Dywan to ulubiona podłoga niezbędna dla każdego właściciela domu. Te piękne wykładziny podłogowe są dostępne w różnych pranie dywanów warszawa kolorach, materiałach, fakturach i stylach. Ma wiele zalet w porównaniu z innymi opcjami podłóg, ponieważ dodaje ciepła, koloru, wzoru i tekstury do każdego pomieszczenia. Ochrona nowego dywanu przed codziennym zużyciem, brudem, uporczywymi plamami i rozlanymi płynami poprzez odpowiednią i regularną pielęgnację pomaga wydłużyć żywotność dywanu. Chociaż utrzymanie dywanu może być wyzwaniem, najlepsze firmy zajmujące się czyszczeniem dywanów mają kilka wskazówek, które pomogą utrzymać dywan jak nowy przez wiele lat.

Utrzymanie dywanów jest równie łatwe i proste. Istnieją pewne sprawdzone sposoby, które pomagają zachować wygląd i żywotność dywanu. Obejmują one:

Unikaj dywanów w obszarach o dużym natężeniu ruchu
Kiedy decydujesz, które obszary Twojego domu powinny mieć jaki rodzaj podłogi, ważne jest, aby wziąć pod uwagę obszary o największym natężeniu ruchu pieszego. Obejmują one głównie wejścia do drzwi wejściowych. Wszystko, co musisz zrobić, to unikać zakrywania podłóg dywanem w tych obszarach. Dywan świetnie nadaje się do salonów, nor i sypialni, ponieważ jest ciepły i przytulny, ale jest najgorszym wyborem do przedpokoju, ponieważ brud i błoto są często obecne w tych obszarach.

Zdejmij buty i wytrzyj stopy
Aby zminimalizować kontakt brudu i błota z dywanem, poproś rodzinę i gości o zdjęcie butów i wytarcie stóp po wejściu do domu. Umieszczenie maty zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu pomoże zmniejszyć ilość brudu na stopach wszystkich osób. Oprócz umieszczania wycieraczek przy każdym wejściu, wyrób sobie nawyk zdejmowania butów przy drzwiach i zmniejszania ilości brudu przedostającego się do domu i na dywan. Trzymanie stojaka na buty i kosza zabawnych klapek lub kapci przy drzwiach wejściowych to kolejny świetny sposób, aby przypomnieć wszystkim o zdjęciu butów przy drzwiach.

Usuwanie plam w miarę ich pojawiania się
Bez względu na to, jak dobrze chronisz swój dywan; raz na jakiś czas Twój dywan musi się zabrudzić i zabrudzić. Usuwanie plam z dywanów nie jest pracą ogarniętą paniką, ale usunięcie plamy tak szybko, jak to możliwe, pomoże w przywróceniu dywanu w szybszym tempie. Najpierw osuszyć wyciek, nie pocierać. Pocieranie plamy ściera tkaninę i utrwala plamę na stałe. Kontynuuj osuszanie obszaru, aż będzie prawie suchy, a następnie odkurz obszar. Woda pozostawiona w dywanie z niewłaściwego osuszania może prowadzić do powstawania pleśni na dywanie.

Możesz uniknąć kupowania drogich produktów do czyszczenia dywanów, regularnie dbając o dywan. Podobnie jak w przypadku ochraniacza do dywanów, przed nałożeniem na bardzo widoczne obszary dywanu należy przetestować wszystkie odplamiacze i odplamiacze na niepozornym obszarze.

Używanie sody oczyszczonej przed odkurzaniem
Dywan nie tylko musi być czysty, ale także powinien pachnieć świeżością. Posypanie sodą oczyszczoną przed odkurzaniem to prosta sztuczka, która sprawi, że Twój dywan będzie dłużej pachniał świeżością. Posyp dywan lekkim odkurzeniem sody oczyszczonej; pozostaw na kilka minut, a następnie odkurz w zwykły sposób.

Regularne odkurzanie dywanu
Możesz być bardzo pracowity i poprosić swoich gości i członków rodziny o zdjęcie butów i wytarcie stóp przed wejściem, będziesz musiał regularnie odkurzać dywan, ponieważ brud i błoto nieuchronnie przedostaną się do twojego pokoju.