Powrót każdego lata pozwala dzieciom ponownie spotkać się ze wspaniałymi przyjaciółmi i stwarza okazję do dobrej zabawy, nauki nowych sportów i obozpilkarski.pl zajęć. Co więcej, obozy noclegowe mają specjalne tradycje, każdy inny, ale zawsze coś wyjątkowego, co buduje ducha kempingu i społeczność. Wspomnienia z obozów letnich dotyczące wybuchu wojny kolorowej i śpiewy na obozach są tego dobrymi przykładami.

Dzisiejsze obozy nocne obejmują całą gamę. Tradycyjne obozy letnie, takie jak ten, na którym spędziłem 9 lat w Upstate NY, oferują szeroką gamę sportów i zajęć, począwszy od jazdy na nartach wodnych, jazdy konnej po sztukę i rzemiosło, tenis, pływanie, zajęcia przygodowe i wiele innych. (Tradycyjne obozy są znane z dużej liczby zajęć) Obozy specjalistyczne, inny rodzaj obozów, zazwyczaj skupiają się na określonych zainteresowaniach, sporcie lub temacie. Oto niektóre przykłady: jazda konna, piłka nożna, taniec, przygoda, kolarstwo górskie, sztuki performatywne, baseball, muzyka i obozy komputerowe. Organizowane są także obozy całodobowe dla specjalnych potrzeb dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych fizycznie i emocjonalnie. zobacz: http://www.campcountdown.com/specialty-camps.htm

Obozy, zwłaszcza prywatne, mogą być bardzo drogie. W 2002 r. koszty prywatnych obozów wahały się od 800 do 1600 dolarów tygodniowo, natomiast obozy specjalistyczne – od 500 do 1000 dolarów. Obozy non-profit, takie jak te prowadzone przez grupę lub agencję młodzieżową, kosztują od 300 do 800 dolarów tygodniowo. Ogólnie rzecz biorąc, najpopularniejsze pobyty na obozach to 1-tygodniowe i krótsze niż pełne 8-tygodniowe obozy z noclegiem. Obozy specjalistyczne, takie jak obóz baseballowy, golfowy lub koszykarski, często trwają 1 tydzień lub krócej i mają na celu pomóc Twojemu dziecku w nauce i doskonaleniu umiejętności oraz dobrej zabawie. Dotyczy to również innych obozów specjalistycznych. Oczywiście każdy obóz jest inny, a wybór programów jest szeroki. Jeśli szukasz, rozważ najpierw dowiedzenie się więcej o dostępnych opcjach obozu. Do czynników, które należy wziąć pod uwagę, należą: lokalizacja, budżet i rodzaj.