Czy w związku z niedawnym spadkiem cen gazu sprzedawcy internetowi powinni spodziewać się radosnej świątecznej prognozy Porownywarka Cen Lego sprzedaży? Według National Federation of Retailers (NRF) jedna piąta całej sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych ma miejsce w okresie świątecznym. Wraz z nadejściem krytycznego sezonu zakupów świątecznych wiele firm przygotowuje się do pracowitego i pełnego wydarzeń sezonu świątecznego.

Chociaż spodziewają się, że sprzedaż świąteczna zostanie „przytłumiona” w tym sezonie świątecznym, NRF nadal spodziewa się wzrostu o 5 procent do 457,4 miliarda dolarów, czyli mniej niż w zeszłym roku o 6,1 procent. Jednak sprzedaż świąteczna online będzie kontynuowała szybki trend, przy czym oczekuje się, że sprzedaż osiągnie 27 miliardów (Forrester Research, Inc.), co oznacza 23-procentowy wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Kolejna prognoza eMarketer na sezon świąteczny przewiduje, że w listopadzie i grudniu sklepy internetowe osiągną sprzedaż na poziomie 24,3 miliarda; co oznacza wzrost o 22,1 procent w stosunku do ubiegłego roku.

Jednak firma Jupiter Research, Inc. przedstawia jeszcze bardziej optymistyczne prognozy sprzedaży, według których w 2006 roku sprzedaż online wyniesie 32 miliardy, co oznacza wzrost o 18 procent w stosunku do roku poprzedniego. Ponadto Jupiter donosi, że w 2006 r. zakupy online dokona rekordowa liczba 114 milionów użytkowników.

W październikowej ankiecie współsponsorowanej przez Shop.org, ramię NRF ds. handlu elektronicznego, oraz Shopzilla, która jest witryną porównującą zakupy, stwierdzono, że 72 procent sprzedawców internetowych spodziewało się dobrych (ponad 15%) rok- roczny wzrost sprzedaży online w okresie świątecznym. Dwadzieścia jeden procent detalistów prognozuje hiper-wzrost (ponad 75%) rok do roku.

Ale biorąc pod uwagę wszystkie te fakty, liczby i prognozy, czego będą szukać w tym roku kupujący na święta? Według badań NRF, karty podarunkowe nadal cieszą się dużą popularnością, aw tym roku wiele sklepów wykorzystuje ten trend, oferując karty dostosowane do stylu życia danej osoby, dodając, że niektóre karty są nawet personalizowane poprzez dołączenie fotografii lub określonego motywu.

Bardziej „gorące” prezenty uwzględnione w badaniach NRF obejmowały odzież damską, w szczególności kreacje w kratę i ręcznie robione na szydełku w kategoriach damskich, swetry, sukienki, krótkie kurtki i buty. Dodatkowo, szukaj produktów dietetycznych, bonów upominkowych do spa lub siłowni, telefonów komórkowych i akcesoriów do telefonów komórkowych, iPodów, produktów do gier komputerowych i upominków komputerowych, które są bardzo popularne na liście życzeń młodych dorosłych i nastolatków.

Oczywiście wszyscy słyszeliśmy o nowych lalkach Tickle Me Elmo 10th Anniversary Edition, które są listą dzieci w wieku od siedmiu lat i młodszych. Ale czy popyt na tę zabawkę nie zmniejszy podaży do zera? Prawdopodobnie. Fisher-Price zapewnia jednak, że produkty będą trafiać do sprzedawców detalicznych w stałym napływie. Detaliści podjęli kroki, aby upewnić się, że nie zabraknie im produktu, ograniczając liczbę pojedynczych produktów, które klient może kupić, gdy tego produktu brakuje, zgodnie z ideą, że powinno wystarczyć dla wszystkich. Ale czy Tickle Me Elmo może skończyć w serwisie eBay, sprzedając po skandalicznych cenach z powodu braków? To już ma.

Publikacja branżowa Toy Wishes przewiduje, że następujące zabawki będą jednymi z najlepiej sprzedających się w tym sezonie świątecznym: Barbie i 12 tańczących księżniczek (Mattel Inc.), Bratz Forever Diamondz (MGA Entertainment), Butterscotch My Furreal Friends Pony (Hasbro Inc. ), Digi Makeover (Radica Games Ltd.), Fly Wheels XPV (Jakks-Pacific Inc.), Kids Tough Digital Camera (Mattel’s Fisher-Price), Lego Mindstorms NXT (Lego Systems Inc.), Magtastik (Hasbro Inc.), Speed Stacks Stackpack (Play Along Toys, oddział Jakks Pacific Inc.), T.M.X. Elmo (Fischer-Price firmy Mattel), WII (Nintendo).