Vücut sargıları aslında selülit ve diğer cilt problemlerinin nasıl tedavi edileceği konusunda en popüler ve etkili araçlardan biridir. Kaplıcaların selülit jeli çoğu bu yöntemi cildi sıkılaştırmaya ve sıkılaştırmaya yardımcı olan ve aynı zamanda onları detoksifiye etmeye yardımcı olan bir tedavi olarak kullandı. Bununla birlikte, günümüz nesliyle birlikte vücut sargısı, tüm cilt bakımı için bir çılgınlık haline geldi. Spalar ve güzellik merkezleri, özel hizmetlerinden biri olarak sarma hizmeti de sunmaktadır.

Peki vücut sargısı aslında nedir? Aslında, plastik cerrahi için doğanın bir alternatifidir. Vücudunuzu sarmak, yaklaşık bir saat boyunca onu ince ve sıkı hale getirecektir. Ayrıca fazla sıvıları azaltmanın yanı sıra toksinlerden kurtulmaya da yardımcı olabilir. Tipik olarak, bu tür bir teknik, vücudun kurutmayla başlayan ve çeşitli mineraller içeren elastik bir kumaşa veya deniz yosununa sarılmasıyla ve ayrıca kumaşa zaten batırılmış olan işlemlerle önceden oluşturulur.

Giysiler cilt etrafında güvenli bir şekilde sıkışacak ve sadece terleyerek fazla sıvıları yok etmede kullanılan termal battaniye etkisi yaratacak şekilde ısıtılacaktır. Sargı yapıldıktan hemen sonra vücudunuz daha ince, daha sıkı olacak ve selülit görünümü ile diğer cilt problemleriniz belirgin bir şekilde azalacaktır. Vücut sargısı paketinize başka bazı tedaviler de dahil edilebilir. Bu, pul pul dökülme, çamur ovma ve diğer herhangi bir cilt tedavisi olabilir. Ayrıca masaj yağları ve hatta anti-stres ve diğer sakinleştirici yağlar ve tedaviler. Zaman zaman selülit jeli aslında vücut sargısı tedavisi boyunca cilde eklenir. Öte yandan, kendi evinizin rahatlığında selülit vücut sargısı yapmak istiyorsanız, işte bunu nasıl yapacağınıza dair adım:

· Eksfoliasyon için cildinizi hafifçe fırçalayın.
· Sıvı veya çamur bazlı formülü cildinize, örneğin uyluklarınızın, kalçalarınızın, bacaklarınızın ve hatta üst kollarınızın üzerine uygulayın.
· Isıtılmış bandajları sadece cildinize sararak uygulayın.
· Yaklaşık bir saat sonra cildinize sardığınız bandajları bırakın.
· Doğru zamandan sonra, bandajları çıkarın ve sadece ılık bir duş alın ve bir miktar formül çıkarın ve o açık cilt gözeneklerine sahip olun.
· Son olarak vücut losyonu ve duruma özel krem uygulayın.

Öte yandan, vücut sargısının etkinliği hakkında bilmeniz gereken bir diğer şey de aslında içeriğiyle ilgilidir. Bladderwack, bir şekilde en yaygın içerik maddesidir ve vücut sargısını durumu ortadan kaldırmaya yarayan bileşendir. Bu bileşen aslında sorunlu alanların etrafındaki dolaşımı artırmaya yardımcı olur. Yani, bu şeyle, onu sarma formülünüze eklemeniz gerekir.

Çok uzağa gitmenize ve pahalı tedaviler için para ödemenize gerek yok, çünkü vücut sargıları, vücudunuzun etrafındaki sinir bozucu dalgalı cildi ortadan kaldırmanıza ve onu seksi ve pürüzsüz hale getirmenize kolayca yardımcı olabilir.