W społeczeństwie zachodnim sofy występują w wielu kształtach i rozmiarach. Standardowa kanapa to stosunkowo duża wyściełana konstrukcja, która sprawia, że siedzenie i relaks są łatwe i powszechne. Może jestem po prostu leniwym Amerykaninem, ale cieszę się, że mam kanapę. Nie podoba mi się pomysł usadowienia się wygodnie lub odpoczynku na macie na sofy modułowe podłodze. Stare ciało nie jest już takie, jak dawniej. Wiem, że mógłbym upaść na podłogę, ale nie jestem pewien, czy byłbym w stanie wstać. Nie, dla mnie potrzebuję dużej, wygodnej kanapy, która zajmie dużo miejsca w domu i nigdy nie będzie narzekać. I jest mi obojętne, czy jest to sofa, futon, kanapa, łóżko składane, rozkładana sofa, czy inna konfiguracja. Dopóki podstawowa funkcja mi służy to tylko na tym mi sofy zależy.

Interesujące jest rzucić okiem na niektóre różne typy sof. Pierwsza z nich to podstawowa kanapa tapicerowana. Mają one zwykle około sześciu stóp długości i są przeznaczone dla około 3-5 osób. Mają stałe siedzisko i oparcie. Występują w najróżniejszych tkaninach, fakturach i kolorach. Są stosunkowo lekkie i można je łatwo ustawić w domu, aby zapewnić maksymalną przyjemność z użytkowania. Innym typem jest siedzisko miłosne. Jest to krótsza wersja zwykłej sofy, na której zazwyczaj mieszczą się 2-3 osoby. Zarówno kanapy, jak i fotele dwuosobowe to sofy, które są dziś podstawą większości domów.

Popularną odmianą jest futon. Futony to sofy, które umożliwiają odłożenie oparcia, dzięki czemu można je wykorzystać jako powierzchnię do spania. Są to świetne meble, ponieważ są różnorodne, nie zajmują więcej miejsca niż zwykła kanapa i są stosunkowo niedrogie. Jeśli nie masz dodatkowego łóżka dla gości, jest to wspaniała opcja do rozważenia. Podobną opcją, której warto się przyjrzeć, jest chowane łóżko. Mają one zarówno zalety, jak i wady. Z drugiej strony, zapewniają taką samą różnorodność, jaką zapewnia futon, ponieważ można go zamienić w łóżko. Z drugiej strony, te meble mogą być niezwykle ciężkie i kłopotliwe w przenoszeniu. Uwierz mi, przeniosłem ich kilka i nie są zabawne. Niektóre starsze wydają się być przykręcone do podłogi. Na szczęście nowoczesne odmiany są znacznie lżejsze. Te dobre są zaprojektowane tak, aby zapewnić wygodę spania i polecam je, jeśli wiesz, że będziesz mógł zostawić je w ustalonym miejscu na długi czas.

Jeśli nadal zależy Ci na różnorodności rozkładanej sofy, ale nie chcesz ciężkiej, możesz rozważyć sofy rozkładane. Są świetne, ponieważ zostały zaprojektowane i skonstruowane z użyciem naprawdę doskonałych mechanizmów, które pozwalają na użyteczność bez ciężaru.